Kategoriler


Kategori>HASTA KARYOLASI DENİZLİ
 

HASTA YATAGI DENIZLI


Satış Fiyatı : 2100,00TL
Kiralama : Yok
Stok Durumu : Stok Var
Denizli Hasta Yatağı / Hasta Yatağı HK70
Ürün Detay

HASTA YATAĞI HK70 DENİZLİ;

Ürün Seti - Yanında Verilen Malzemeler.

 • Hasta Karyolası
 • Medikal Hasta Yatağı (4 Parça Halinde Anti Baktariyel Sünger)
 • Alez (Sıvı Geçirmez Örtü)
 • Serum Askılığı
 • Kargo İle Teslimat

KORKULUK ABS YÜZEY ABS KAPLAMA HASTA KARYOLASI

1 - Asansörlü 3 motorlu (1m 10cm'e kadar yükselebilir)
2 - Ayak ucu manuel ters V pozisyonu.
3 -  Sökülebilir ABS başlıklar.
4 -  Yana yatar, kilitlenebilir, ABS korkuluklar.
5 - Sökülebilir ABS yatak platformu.

6 - İki adet çapraz kilitlenebilir tekerlekler.
7 - Elektrostatik toz boyalı metal aksam.
8 - Yatak platformu 90*190 cm.

 

HASTA YATAĞI DENİZLİ;

 1. Hasta Yatağı Denizli
 2. Hasta Yatağı Fiyatları Denizli
 3. Hasta Yatağı Fiyatı Denizli
 4. Hasta Yatağı Fiyat Denizli
 5. Denizli Hasta Yatağı

 

Domuz gribi aşısının yan etkileri
 
Domuz Gribi aşısı yaptıracaklara, aşılar uygulanmadan önce bazı bilgilendirme formları dağıtılıyor.
Bu formlarda aşı yaptıracak kişilere aşının yan etkileriyle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın uyarıları da bulunuyor. 
 
Türkiye'de, İtalya'da üretilen "fosetria" adlı H1N1 aşısı uygulanmaya başlandı. Aşı olacaklara hastanelerde bilgilendirme formları da dağıtılıyor. Formlarda aşının kimlere hasta yatağı denizli yapılmayacağına ilişkin uyarılar var. Buna göre, yumurtaya karşı allerjisi olanlar, önceki grip aşılarına allerji gösterenler, çevresel sinir sistemi bozukluğundan kaynaklanan gbs sendromu geçirmiş kişiler ile kauçuğun hammaddesi olan latex'e allerjisi olanların aşı olmamaları isteniyor. 38 derece ve üstü ateşi olanlar da aşı yapılmayacak gruplar arasında yer alıyor. 
 
Bilgilendirme formunda aşının yan etkilerine ilişkin uyarılar da var. Buna göre, aşı uygulanan yerde kızarıklık, hassasiyet ve şişlik oluşacak, baş, kas ve eklem ağrısı yaşanabilecek. Ateş, mide bulantısı, terleme, üşüme ve titreme ile lenf bezlerinde şişlik de yan etkiler arasında. 
 
Formda, çok nadiren görülebilecek korkutucu yan etkilere dair uyarılara da yer veriliyor. Ciddi allerjik reaksiyonlar, beyin dokusu, sinir, böbrek ve damar iltihabı, bilinç kaybı ve istemli kaslarda şiddetli ritmik kasılmalar, yüz felci ve solunum sistemi rahatsızlıkları bunlar arasında sayılıyor.
 
Bilgilendirme formunda bu ağır yan etkilerin, yıllardır kullanılan mevsimsel grip aşılarında zaman zaman görüldüğü hatırlatılıyor. Domuz gribi aşılarında bu tür belirlenmiş yan etkilere şu ana kadar rastlanmadığı, sadece görülebileceği varsayımından yola çıkılarak bu uyarıların yapıldığı vurgulanıyor.
 
Cinsel İlişki Sayısı ve Sıklığı
Zaman içerisinde gelen emaillerin bir kısmında bu tip sorulara rastlamaya başladığımı farkettim.Daha evvel bu konuda yazma gereği duymamıştım.Çünkü yemek yemek veya cinsel ilişkiye girmek benzer hislerin getirisi sonucu oluyordu.Nasıl acıkınca yemek yiyorsanız bunun sayısını ve miktarını saymıyorsanız cinsellikte ihtiyacınız olduğunda gerektiği kadar yaşanır.Bunun  için bir skor tabelası tutmaya gerek yoktur.Burada sorunu ikiye ayıralım;
 
Birinci grup hislerini başkalarına göre ayarlayanlar, hasta yatağı fiyatları denizli.
 
İkinci grup ise hissettiklerinin dolayısıyla yaşadıklarının yeterli olmadığını düşünen veya bunu hissedenlerdir.
 
İkinci grup bir sorunun varlığını hisseden veya yaşayanlardırki bunlar bir hekime baş vurup nedenini öğrenip çözüm sağlamalıdırlar,bunuda çekinmeden yapmaları gerektiğini neden çekinmemeleri gerektiğini yazının devamında okuyacaklar.
 
Üreme içgüdüsünün sonucu olarak cinsel istek vardır ve cinsellik yaşanır,yaşanmak zorundadır.Çünkü içgüdüler doğuştan vardırlar.Canlının yaşamını devam ettirebilmesi için bunları yapması gerekir.(Yemek yemek gibi) İçgüdüler değiştirilemez.Yok edilemez ve birinin yerine diğeri konulamaz.
 
Yaşamak demek kabaca insan bedeninin canlı olarak dünyada bulunmasıdır.Her canlı yaşamının bitmesini istemez.Bedeninizi dünyada devamlı bırakmak istersiniz.O zaman bedeninizi dünyada bırakmak için tek yolunuz kopyalama şansınızdır bu kopyalamayıda çocuk yaparak sağlarız,bedenimizin kopyası çocuğunuz sizden sonrada bedeninizin canlı olarak dünyada kalmasını sağlayacaktır.Siz değilmisiniz çocuğununuzu o benim kanım canım diye seven.
 
Cinselliği evet zevk için de yaşarız.Ama bu zevk üreme içgüsünü giderebildiğimiz doyurabildiğimiz içindir.Yemek yemenin karınımızı doyurması bu doygunlukla açlık hissinin kaybolup o süre için bedenimize gerekli enerjiyi sağlayıp yaşamda kalabilmeyi garantilediğimiz içindir ve bu bize zevk verir.
 
Cinsel güç miktarı 3 ana nedenden dolayı değişebilir.
 
1)Bedensel nedenler:
 
Cinsel isteğin az olması bazen bedensel nedenlerden dolayı olmaktadır.Bunun içinde belirtilen hormon eksiklikleri,bedensel bazı hastalıklar veya başka bir hastalık için kullanılan ilaçların yan etki olarak kalıcı veya geçici cinsel isteksizlik yapmasıdır.
 
#Burada önemli bir ayrımı vurgulamak isterim.Cinsel isteksizlik dedik cinsel yetersizlik değil.Cinsel yetersizlik cinsel arzunun olup bunun bedensel bazı eksiklilkler bozukluklar ( Hasta Yatağı Fiyatı Denizli )  yüzünden gerçekleştirilememesidir.Mesela erkekte cinsel birleşme arzusu var ama bir hastalık yüzünden penisinde sertleşme olmuyor.Cinsel isteksizlikte ise bunu yapmak için zaten istek yok.
 
2)Psikolojik nedenler:
 
İnsanın içgüdülerinde öncelik sırası vardır.Bİrinci sıradakiler yaşamınızı devam ettirmek için yapmak zorunda olduğunuz şeylerdir.Mesela su içmek gibi.Su içmezseniz kısa sürede ölürsünüz.Kişinin birinci hissi o günkü varlığını sürdürebilmek için gerekli şeyleri yapma zorunluluğudur.Bunu tamamladıktan sonra ancak diğerlerine sıra gelir.Bunun en basit komik örneği '' fakirin karnı doyunca nokta noktası kalkar'' örneğidir.Sağlıklı bir cinsel arzu duyabilmek ve cinsellik yaşayabilmek için bir kişinin önce o gün için çözmesi gerekli olan şeyleri çözmesidir.Uykusunu uyuması, yemeğini yemesi ,barınacak yerini sağlaması gibi ve yarını için de en azından çok fazlaca kaygı duymamasıdır.Demekki gelecek sorunlarınız kadar gündelik sorunlarınız cinsel isteğinizi etkilemektedir.Bunun yanısıra cinsellik-cinsel istek bir hesaplar zinciridir.Cinsellik isteyerek yaşandığında her zaman zevk verecektir.Ama bununda bir bedeli vardır.Bu bedel bazen getirdiği hazdan daha fazla acı ve mutsuzluk verebilir.Bu gibi durumlarda beyin kişiyi koruma altına alarak negatif etkilerden koruyup daha fazla acı çekmesini engellemek için cinsellik dürtüsünü bir süreliğine baskılayabilir veya başka yerlere yönlendirir.Ama bu bir çözüm sağlamaz çünkü güdüleri yaşamak zorundayız ve başka yere yönlendiremeyiz.Kısa sürede bunu çözmek gerekir.
 
Cinsellikteki negatif etkiler
 
kızlık zarı korkusu,
 
gebe kalma kaygısı
 
can acısı duyma kaygısı
 
cinsel yasaklamalar cinselliği kötü kabul etme
 
anne baba ve çevrenin ne düşüneceği fikri
 
çirkin beden veya herhangi bir organ kaygısı
 
utanma
 
mukayese edilme korkusu
 
kullanılma kaygısı
 
daha önceden cinsel tacize uğramış olmak
 
yetersiz olup alay edilmesi fikri
 
cinsel hastalık veya bulaşıcı hastalık kapma korkusu
 
pişmanlık korkusu, hasta yatağı fiyat denizli
 
aldatılma
 
aldatma
 
partnerin; kendisi hakkında ne düşüneceği ona nasıl davranacağı başkalarına anlatıp anlatmayacağı, bu ilişki yüzünden bir sorun yaşatıp yaşatmayacağı
 
gibi nedenlerdir.Bu nedenlerin baskın olduğu durumlarda insan bunların getireceği negatif etkileri yaşamamak için cinsellikten uzaklaşırlar.
 
Partneri beğenmemek veya istememek veya zorunluluktan beraber olmakda cinsel isteği azaltıcı nedenlerdendir.
 
3)Bedensel ve psikolojik nedenlerin  birbiriyle etkileşimde olduğu dönemler:
 
 Yukarıda saydığımız nedenlerin herhangi birinin diğeriyle beraber olmasıdır.
 
Bahsettiğimiz bütün nedenlerden dolayı kişilerin cinsel istek duyma seviyeleri zamandan zamana partnerden partnere koşuldan koşula farklılık gösterecektir.Bunun belirli bir sayısı yoktur.Nasıl acıkınca yemek yiyorsanız isteğiniz varsa ve koşullarınız da uygunsa yaşayabileceğiniz kadar yaşayacaksınız.Zorunlu bir rakam yok.
 
Bu konuda elde var olan sayılar belli miktarda aynı yaştaki kişilerin cinsel yaşamlarının istatistiksel ortalamalarıdır.Sizin için hiç bir gerçeklik ifade etmez.Var olan sizin kendi gerçeğinizdir.
 
Cinsel istekte ve ilişkideki sınır, partnerinize ve kendinize birşeylerin eksik kalmadığını hissettiğiniz andır. İşte bu yeterliliktir ve koşullara ve kişiye göre değişir.Şunuda unutmamak gerekirki her partneri tatmin edemezsiniz.Bunu yapmaya çalışırsanız yıldızları yakalamaya çalışan hayalperestler gibi olursunuz.
 
Gelelim özellikle erkeklerin merak konusuna
 
1) erkeklerde cinsel istek nasıl arttırılır?
 
2)yine erkeklerin sorduğu bir soru kadınlarda cinsel istek nasıl arttırılır?, denizli hasta yatağı.
 
Sağlıklı bir yaşam, sağlıklı bir beslenmeyle yani düzenli yaşayıp stresten, gerekli sorunlardan uzak durup beslenmenize de özen gösterirseniz spor yaparsanız vede akıllı olursanız daha evvel yazmış olduğumuz cinsel isteği azaltıcı nedenlerden kurtulmuş olur daha arzulu ve daha güzel bir cinsel yaşantıya sahip olursunuz. En önemli şeylerden biri beslenmedir.Cinsel isteği artırıcı özel bir gıda rejimi yoktur.Sağlıklı beslenip gerekli protein ve vitamini alırsanız faydasını göreceksiniz.
 
Bu arada hemen viagra gündeme gelebilir,bu tip haplar cinsel isteği olup çeşitli nendenlerden dolayı yeterli sertleşme sağlayamıyan kişilerde faydalıdır.Penis sertleşmesi sağlar.Cinsel arzusu olmayan kişiye  bu tip haplar verildiğinde herhangi bir cinsel istek gelişmeyecektir.Bu yüzden cinselliği çevrenizdekilerin söylediklerine göre değil kendi hissettiğinize göre yaşamalısınız.Doğrusu budur yoksa dilin kemiği yok.Yaşadığınızı yaşayın istediğinizi söyleyin.Bu sefer onlarda sizin gibi düşünüp dursunlar.
Cinsel isteği arttırıcı bazı özel maddeler vardır ama bunlar gerekli görüldüğü zamanlarda doktor tarafından verilen ve kontrol altında verilen maddelerdir.Kendi başınıza kullanamayacağınız kullandığınızda fayda yerine zarar göreceğiniz şeylerdir.
 
Cinsel isteksizlik duyduğunuzu ,yaşadınız veya hissettiğiniz cinselliğin yeterli olmadığını hissediyorsanız bir hekime baş vurabilirsiniz.Sorun varsa ortaya çıkarılır bedensel veya psikolojik tedavisi yapılır ve çözüme kavuşursunuz.Bunda utanmaya veya çekinmeye gerek yoktur.Rahatlıkla bu konuda destek almaktan çekinmeyiniz.
 
Lütfen cinselliği bu güzel hissi kendi kendinize etraftan duyduklarınızı zehir etmeyiniz.Çünkü cinselllik insan hayatında çok önemli bir yer tutmaktadır;güzel bir cinsel ilişki sonrası hayata daha olumlu baktığınızı ve daha pozitif düşündüğünüzü ve daha başarılı olduğunuzu biliyorsunuz.Bu hislerin getirdiği mutluluğu yaşamak istiyorsanız başkalarının düşüncelerine göre değil hissettiğiniz gibi ve doğru kaynaklardan bilgi alıp yönlenerek yaşamalısınız.Sağlıklı daha mutlu güzel günlere.Hasta yatağı denizli.
Benzer Ürünler
Ürün Detay

 

DENİZLİ HASTA YATAĞI;
 
 1. Hasta Yatağı Akköy
 2. Hasta Yatağı Babadağ
 3. Hasta Yatağı Baklan 
 4. Hasta Yatağı Bekilli
 5. Hasta Yatağı Beyağaç
 6. Hasta Yatağı Bozkurt
 7. Hasta Yatağı Buldan
 8. Hasta Yatağı Çal
 9. Hasta Yatağı Çameli
 10. Hasta Yatağı Çardak
 11. Hasta Yatağı Çivril
 12. Hasta Yatağı Güney
 13. Hasta Yatağı Honaz
 14. Hasta Yatağı Kale
 15. Hasta Yatağı Sarayköy
 16. Hasta Yatağı Serinhisar
 17. Hasta Yatağı Tavas
 18. Hasta Yatağı Acıpayam
Gebelikte diş bakımı
Hormonal değişimlerle birlikte fiziksel ve ruhsal değişimlerin birlikte görüldüğü bu dönemde, ağız sağlığı da önem kazanır. Normal zamanda dişetinin tolere edebildiği plak miktarı hamilelik döneminde ciddi dişeti rahatsızlıklarına yol açabilir. Östrojen hormonunun dişetinin hastalık yapıcı ajanlara karşı cevabını arttırıcı bir özelliği vardır. Bunun sonucunda da hamilelikte dişeti hastalıklarında ve dişeti büyümelerinde artış gözlenmektedir. Gebelik hiperplazisi dediğimiz hamilelik döneminde görülen dişeti büyümeleri hamilelikten  sonra hormon seviyesinin düzelmesiyle birlikte geriler, çoğunlukla da tamamen düzelir.Denizli hasta yatağı.
Hamilelikte diş çürükleri de artış gösterir. Hamilelikte özellikle sabahları ilk aylarda görülen kusama, bulantı, aşermeye bağlı olarak hamileler genellikle diş fırçalama alışkanlıklarından uzaklaşırlar. Kusma ve mideden ( özellikle ileri ki aylarda) özsuyun ağıza gelmesi, ağız içi kimyasını değiştirerek asit bir ortam yaratır. Asit ortamda dişlerin çürümesi kolaylaşır.
 
Yine hamilelikte beslenme düzenindeki değişiklikler ve tatlı yiyeceklere olan düşkünlük ve bu tip besinlerin öğün aralarında ve sık sık tüketilmesi de diş çürüklerindeki artışın nedenlerindendir. Dişlerinize her zaman gösterdiğinizden daha fazla özen göstermeli diş fırçası yanında diş ipi, günlük ağız gargaraları gibi doktorunuzun tavsiye edeceği temizlik yöntemlerini de günlük ağız temizliğinize katmalısınız.
 
Hamilelik öncesi mutlaka dişhekiminizi ziyaret etmeli gerekli tedavileri yaptırmalısınız. Böylece hamilelik boyunca karşılaşabileceğiniz diş problemlerini en aza indirmiş olursunuz. Eğer buna fırsatınız olmadıysa, diş tedavisi de gerekiyorsa, kadın doğum uzmanınıza danışarak, 2. üç aylar adı verilen 4- 6 aylar arası tedavilerinizi yaptırabililirsiniz. Bu dönemde zorunlu kalınmadıkça radyografi(x ışını) almaktan kaçınılır. Durumunuz film alınmasını gerekli kılıyorsa mutlaka kurşun önlük kullanılmalıdır. Gebeliğin ilerleyen aylarında dişhekimi koltuğunda uzun süre ve dik pozisyonda oturmaktan kaçınılmalıdır.
 
Adet kanaması sırasında cinsel ilişki kurulur mu ? gebe kalınır mı?, hasta yatağı akköy.
 
Bunun cevabı için adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir.Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dokulmesidir.Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır.İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.
 
Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar;Vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu,vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği,  pis olduğu ,bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.
 
Adet sırasındayken seks yapılıp yapılamayacağın cevabı ise koşullara ve kişilere ,vede kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.
 
Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında prezervatif (kondom - kılıf) ile seks yapılmasında ne kadın için nede erkek için tıbbi olarak bir sakınca yoktur, ne kadın nede erkek bedensel bir zarar görmez. Eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığıda  mevcuttur,bunu da göz ardı etmemek gerekir.Bunun nasıl olduğunu ilerki donemler de gelecek olan yazılarda anlatacağız.
 
Cinsellik kişilerin bedensel ve de beyinsel özgürlüklerdir.Bu yüzden kendisi için istediği bir şeyi eğer tıbben yasaklanmamışsa koşullarına,inançlarına ve de ahlaki değerlerine göre yaşayıp yaşamayacağına ,yaşayıp yaşamak istemediğine veya yaşamaya " Hasta Yatağı Babadağ "  kendisi karar verir.Tıbben bir zararı prezervatif kullanmak kaydı ile yoktur,bu yuzden karar vermek size kalmıştır.
 
Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler,oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi ,bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur. 
 
O halde kadınlara seslenelim; adet dönemi doğanın kadınlara verdiği üstün yetenek olan gebelik ve doğum olayının bir parçasıdır.Pis değil,doğal ve de gerekli bir süreçtir.Siz kendinizi pis zannederseniz karşınızdaki insanda size pismişiniz gibi davranır.Kendinize ve size verilen bu üstün olaya saygı duyun, sizler üreticisiniz, ve hepimizin bir annesi var veya vardı, onlarda adet görüyorlar veya görüyorlardı, onlar canınız annelerinizde mi pisti, hayır biliyorsunuz ki onlar temiz ve saftırlar, güzeldirler, sizde bayansınız sizde saf ve temizsiniz hem de her halinizle.Hasta Yatağı baklan.
 
Adet sırasında seks bir çok insan tarafından yaşanmaktadır.Kadın açısından baktığımız zamanda kadınların bir çoğunda adet döneminde cinsel istek artışı görülür, kimileri bunu yaşarken, kimilerde bunu baskılar.Bazı kadınlar adet döneminde cinsellik yaşamanın bu dönemdeki gerilimlerini azalttığını veya yok ettiğini, bazıları ise aynı zamanda  adet sancılarını hafiflettiğini veya yok ettiğini söylemektedir.
 
Müslümanlıkta ise kadın adetliyken cinsellik kesinlikle yasaklanmıştır.(Bakara Suresi)
Hayatınızla ilgili kararları verecek tek kişi sizsiniz. Doğru kararlarla güzel günler dilerim.
 
GEBELERİN UYMASI GEREKEN GENEL KURALLAR
 
-Özel bir sakınca yoksa gebelik normal yaşantınızı etkilemez.Normal yaşantınızı sürdürün.
 
-Düzenli olarak gebelik kontrollerinizi yaptırın.
 
-Doktora danışmadan ilaç kullanmayın.
 
-İlk üç ay içinde röntgen çektirmeyin,röntgen çekilen alanlarda durmayın.
 
-Ateşli ve döküntülü hastalardan uzak durun.
 
-Kan grubunuzu hasta yatağı bekilli mutlaka öğrenin.
 
-Tetanoz aşınızı yaptırın.
 
-Meme bakımınıza gebelikte başlayın.
 
-Alkol ve sigara içmeyin.
 
-Beslenmenize dikkat edin.
 
-Diş bakımına önem verin.
 
-Geceleri en az sekiz saat uyuyun.
 
-Rahat,geniş ve doğal giysiler kullanın.
 
-Sık sık banyo yapın.
 
-Cinsel organ temizliğine dikkat edin.
 
-Uzun yolculuklardan kaçının.
 
-Çok ağır iş yapmayın.
 
-Yürüyüş ve hareket yapın.
 
-Doğumunuzu bir sağlık kuruluşunda yapın.
 
GEBELİKTE HEMEN SAĞLIK KURULUŞUNA BAŞVURMAYI 
 
GEREKTİREN HALLER
 
-Hazneden su veya kan gelmesi, hasta yatağı beyağaç
 
-El,ayak,yüzde şişlik,fazla kilo artışı
 
-Tansiyonun yükselmesi
 
-Bulanık görme,baş dönmesi,baş ağrısı
 
-Yüksek ateş,bulantı,kusma
 
-Bebeğin hareketlerinin hissedilmemesi.
 
Gribe Karşı En Etkili Bitkisel Kürler
 
Kış aylarında vücut direnci zayılıyor. Grip salgınına karşı bünyeyi koruyacak kürleri,bağışıklık sistemini güçlendirici ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı önerdiği tedavi yöntemlerini yazıyor.
 
Ancak Saraçoğlu, kürleri uyarıları ve dikkat edilmesi gereken hususları da sıralamayı ihmal etmiyor.
 
Kürleri uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar, hasta yatağı bozkurt.
 
1) Prostatit şikayeti olanların kendilerini soğuktan korunmaları gerekir. Özellikle soğuk kış aylarında prostatit hastalarının karın bölgelerinden başlayarak ayak parmaklarına kadar kendilerini soğuğa karşı koruyacak şekilde giyinmeleri gerekir. Çünkü soğuk havalar prostatit ağrılarını artırmaktadır
 
2) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulanmalarını kesinlikle önermiyorum
 
3) Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulanma süresi tamamlanmadan oa başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi) içilmemelidir.
 
4) Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.
 
5) Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz
 
Üşütmeye bağlı üst solunum yolları enfeksiyonlarına karşı soğan kürü:
 
Kaynamakta olan bir buçuk su bardağı klorsuz suyun içerisinde ince kabuğu soyulmuş olan orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Ilıyınca içiniz. Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez içiniz (öğleden evvel ve öğleden sonra) Bu kür dönem dönem uygulanmalıdır.
 
Dikkat: Soğan kürünü önleyici olarak kullanmak istediğinizde günde 1 kez içilmesi yeterlidir.
 
Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullnınız. Öncelikle bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis ( Hasta Yatağı Buldun )koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
 
Kök zenfefil kürü
Kürleri uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar
 
1) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulanmalarını kesinlikle önermiyorum
 
2) Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulanma süresi tamamlanmadan oa başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi..) içilmemelidir.
 
3) Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.Hasta yatağı çal.
 
4) Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz
 
Kür: Bağışıklık sistemini güçlendirici
 
Yaklaşık bir su bardağı kaynamakta olan klorsuz suda 10 gram kök zencefil altı dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ılıyıncaya kadar beklenir ve mutlaka süzüp ayrılır. Günde bir defa içilir.
 
Mongol bebek ( Down Sendromu )
 
Down sendromu genetik bir hastalıktır. Normalde spermlerde ve kadının yumurta hücrelerinde 23 adet tek kromozom bulunur. Döllenme ile  bunlar birleşip bebeğin 23 çift (toplam 46 adet) kromozomunu oluştururlar.
 
Bazen sperm yada yumurta hücresinde, kromozom yapımında bir hata olur ve spermde yada yumurta hücresinde 21.nolu kromozomdan bir yerine iki adet üretilir. Böylece anormal sperm veya yumurta hücresi 23 adet yerine 24 adet kromomozom taşır (21 nolu kromozom iki adet olmak üzere).
 
Anormal sperm yada yumurta hücresinin normal bir sperm yada yumurta hücresi ile döllenmesi sonunda, oluşan bebeğin toplam kromozom sayısı  47 adet (21 nolu kromozomu ise 3 adet) olacaktır. Down sendromuna bu hasta yatağı çameli yüzden trizomi 21 denilmektedir.
 
Bu sendrom doğuştan zeka geriliği, yüzde yapısal bozukluklar, işitme, görme bozuklukları ve diğer sağlık problemleri ile bir arada görülür. Bu saydığımız bozukluklar şahıslar arasında değişkenlikler (ağır yada hafif) göstermektedir.
 
Bu bebeklerde Down sendromuna %40-50 oranında  yapısal kalp bozuklukları eşlik eder.
 
Olguların %50 sinde işitme ve görme bozuklukları vardır (katarakt, yakın veya uzağı görememe, şaşılık v.s).
 
Yine bu bebeklerin %10 da barsak anomalileri görülür.
 
Down sendromlu çocuklar nadiren diğer çocuklar gibi yürür, konuşur,kendi başına giyinir ve tuvalet terbiyesi alabilir. Genellikle bunları yaşıtlarından geç olarak yaparlar.
 
Bu çocukların küçük bir kısmı okul öncesi özel eğitim programları ile okuma yazma öğrenebilirler ve normal sınıflara uyum sağlayabilirler. Bu çocuklar genellikle fazla uzun yaşamazlar.
 
Unutmayın Down sendromunun hasta yatağı çardak tedavisi yoktur. Tek çare korunmadır.
 
Korunma ise anne karnında erken tanı konulması ve gebeliğin sonlandırılması ile olur.
 
BİR GEBE NE ZAMAN GENETİK DANIŞMANLIK ALMALIDIR
 
Gebeliklerde en büyük problem konjenital (ırsi) hastalıklardır.
 
Kimler genetik danışmanlık almalıdır.
 
1.Otuz beş yaş üstündeki anne adayları.
 
2.Ailede konjenital anomalili bebek yada ırsi geçen hastalık öyküsü olan anne adayları
 
3.Zeka geriliği yada anormal gelişim gösteren " Hasta Yatağı Çivril " çocuk öyküsü olan aileler.
 
4.İlaç yada toksik madde kullanan gebeler.
 
GEBELİKTE DOWN SENDROMU TARAMA TESTLERİ
 
Koryon villus örneklemesi (anne karnında bebeğin eşinden parça almak), amniyosentez (gebelik kesesinden su almak), kordosentez (anne karnında göbek kordonundan kan almak) gibi bebeğe zarar verebilecek (200 vakada bir düşük yapma riski gibi) tanısal girişimleri en aza indirmek için çeşitli tarama testleri geliştirilmiştir.
 
1970'lerde trizomi 21(DOWN SENDROMU/ MONGOLİZM) riskini hesaplamak için kullanılan ilk tarama yöntemi ileri anne yaşı idi.
 
Mongol çocuk doğurma riskinin anne yaşı ilerledikçe arttığı bilinen bir gerçektir.
 
Bu risk kadınlarda    25 yaşında 1250 gebelikte bir,
 
30 yaşında 1000 gebelikte bir,
 
35 yaşında   400 gebelikte bir, hasta yatağı güney,
 
40 yaşında   100. gebelikte bir görülür.
 
Bu yöntemde sınır değer 37 yaş alındığı takdirde Trizomi 21'li fetusların %30'u yakalanabilmektedir.
 
1980'lerin sonlarına doğru, anne yaşına ek olarak 16. gebelik haftasında, anne serumumdaki bazı hormonların (alfa feto protein (AFP), östriol (E3) ve human koryonik gonadotropin (hCG)) kan seviyelerinin, trizomi 21'li bebek taşıyan gebelerdeki kan seviyelerinden farklı olduğu görülerek yeni bir tarama testi ortaya çıkarıldı.
 
Bu tarama metodu günümüzde üçlü test olarak bilinmektedir. Bu test tek başına anne yaşının kullanılmasından daha etkin bir yöntem olup, Trizomi 21'li fetusların %60'ını saptayabilmektedir.
 
1990'larda tarama yöntemi olarak 11-14. gebelik haftaları arasında anne yaşına ek olarak fetusun ense kalınlığı (fetal nukal translüsensi) ölçümü birlikte kullanarak gebenin Down sendromlu bebek doğurma riskini saptama amaçlı kullanılabileceği düşünülerek bir çalışma başlatılmış ve bu çalışma sonucunda 11-14. Gebelik haftasında trizomi tarama testi ortaya çıkarılmıştır.
 
Bu testin avantajları nelerdir?, hasta yatağı honaz.
 
Bu test anne karnında bebeğin Down Sendromu riskini saptama amacı ile kullanılan tarama testlerinin içerisinde en hassas olanıdır (%90).
 
Bu yeni test diğer testlere oranla daha erken dönemde (11-14.gebelik haftalarında) uygulanmakta ve böylece tanı daha erken gebelik haftalarında konulabilmektedir.
 
Bu testin diğer testlere oranla daha hassas olması amniyosentez, kordosentez ve koryonvillüs biyopsisi gibi gebeye ve gebelik ürününe zarar verebilecek girişim oranlarını azaltmaktadır.
 
Çoğul gebeliklerde diğer Down sendromu tarama testleri kullanılamazken, bu yeni  test çoğul gebeliklerde her bebek için ayrı ayrı ense kalınlığı ölçülüp risk oranı hesaplandığından rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 
Test anneye yada bebeğe zararlı mıdır?
 
Bu testin bebeğe hiç bir zararı yoktur. Bu test sırasında anne ( Hasta Yatağı Kale ) adayından kan alınıp hormon seviyelerine bakılır. Aynı seansta gelişmiş bir ultrason cihazı ile bebeğin ense kalınlığı ölçülür.
 
Bu testin en önemli kısmı doğru ense kalınlığı ölçümüdür.
 
Bu test sırasında fetal ense kalınlığı ölçümünün yanı sıra bebeğin baş popo mesafesi ölçümü de gebelik haftasının saptanmasında ve riskin hesaplanmasında çok önemlidir.
 
Normalde ense kalınlığı gebelik haftasının ilerlemesi ile artar.
 
Günümüzde 11-14. gebelik haftaları arasındaki ense kalınlığının haftasına ve gününe göre normal sınırları bilinmektedir. O gebelik haftasında ölçülen ense kalınlığı normalin üstünde ise mongol çocuk olma riski artmaktadır. Bu yüzden bu testtin en önemli parametresini ense kalınlığı ölçümü oluşturmaktadır.
 
Yapılan ölçümlerin milimetrik olması ve farklı ölçümlerin farklı risk oranlarının belirlenmesine neden olması ölçümlerin gelişmiş bir ultrasonografi cihazı ile eğitim görmüş sertifikalı kişiler tarafından yapılmasını gerekli kılmaktadır. Yapılacak hatalı ölçüm yanlış risk oranları hesaplanmasına neden olacak ve gereksiz, gebeliğe zarar verebilecek girişimlere neden olacaktır. 
 
GEBELİK KÜRTAJ’ı (KÜRETAJ’ı) nedir?
 Gebelik Küretajı rahim içine yerleşmiş olan gebeliğin hasta yatağı sarayköy kendi isteğinizle veya tıbbi zorunluluk nedeni ile yazılı onayınız alınarak çeşitli yöntemler ile sona erdirilmesidir.
 
 Müdahale öncesi değerlendirme:
 
 İsteğe bağlı olarak küretaj yaptırmak isteyen kadın için ilk adım hamile olduğunu öğrendiği anda veya adet gecikmesi olduğunda bir Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanına başvurarak hamile olup olmadığını öğrenmek,hamile ise gebeliğinin kaç haftalık olduğunu ultrasonografi ile kesinleştirmektir.
 
 İkinci aşama olarak hekiminiz genel ve kadın hastalıkları açısından sağlık durumunuzu değerlendirilecek küretaja mani olacak herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığına bakacaktır.
 
-Kimler küretaj yaptırabilir: Her kadın küretaj olabilir.Evli olup olmamak önemli değildir.Evli kadınlar içinse eşlerinin onayı gerekmektedir.
 
Tıbbi zorunluluk varsa (anormal bebek veya gebelik annenin hayatını tehlikeye sokuyorsa gibi )gerekli kanuni dökümanlar hazırlanarak her aydaki bebek alınabilinir.
 
 Eğer uygun konumda iseniz hekiminiz kullanılacak cerrahi teknik, anestezi,müdahalenin nerede yapılabileceği gibi sizin durumunuza uygun detayları açıklayacaktır.Risk ve masraflar gibi değerlendirilmesi gereken ilave etkenler,cerrah ile bu esnada tartışılmalıdır.
 
 Kadın için gebeliğin sona erdirilmesindeki en önemli aşama duygusal kararlılıktır.Sosyal konumunuz, ekonomik koşullarınız,gelecek yaşantınız , partnerinizin pozisyonu ve fikride önemli rol oynamaktadır.Bu yüzden kararınızı bütün koşulları değerlendirerek kesin bir şekilde vermeniz daha sonraki ruhsal durumunuz için gereklidir.Hasta yatağı serinhisar.
 
 Her yıl başarıyla binlerce küretaj yapılmaktadır.Buna rağmen sizin bu cerrahinin muhtemel riskleri  hakkında bilgilendirilmiş olmanız gerekir.
 
İnfeksiyon ve parça kalması gibi ameliyat sonrası rizikolar nadirdir ve tedavi edilebilir.Bütün cerrahi ameliyatlar (cilt kesisi dikilmesi, diş çekilmesi, abse boşaltılması dahil ) bazı riskler içerir.Bu nedenle kararınızı kesinleştirmeden önce hekiminizle mutlaka görüşünüz. Komplikasyon riski, operasyon sonrası ve takiplerinizde doktorunuzun tavsiyelerine yakından uyarak azaltılabilir.
 
*Daha evvel gebe kalmamış bir kadının küretaj olması veya küretajın kaçıncı küretaj 
 
olduğu kadının daha sonra gebe kalmasını normal koşullar altında etkilemez.
 
Cerrahi yöntem;
 
Doktorunuzun önerileri ve sizinde isteğiniz doğrultusunda doktorunuzun ofisinde veya hastanede müdahaleniz yapılabilir.
 
 Küretaj müdahaleleri genelde hastanın koşulları uygun ise genel anestezi ile bazen de lokal anestezi ile yapılır.
 
Eğer genel anestezi uygulandıysa tüm müdahale boyunca uyuyacak ve hiç bir şey hissetmeyeceksiniz ,tek hissedeceğiniz şey anestezi vermek için kolunuza yapılacak basit bir iğne olacaktır.
 
.Lokal anestezi uygulanacaksa gerekli hastalarda yatıştırıcı uygulayarak hastanın gerginliği azaltılır.Lokal anestezide rahim ağzı uyuşturulur hasta gebeliğin boşaltılması sırasında hafif bir karın ve kasık ağrısı duyabilir.
 
 Gebeliğin sonlandırılmasında genelde uygulanan iki yöntem vardır.En sık kullanılanı vakum aspirasyonu ile gebeliğin emilerek boşaltılmasıdır.Daha nadir olarak kullanılanı ise küretaj kaşıkları ile kazıma yöntemidir.Biz çok özel bir durum yoksa vakum aspirasyonunu uyguluyoruz genelde.
 
 Operasyon gebeliğin büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 5 ila 10 dakika arasında sürmektedir.
 
 Operasyon sonrası olabilecek ağrı ilaçla rahatlıkla kontrol edilebilir, hasta yatağı tavas zaten adet sancısı benzeri bir ağrınız olucaktır.Eğer genel anestezi aldıysanız operasyondan hemen sonra uyanırsınız,5 dakika sonrada uyku sersemliği kaybolur ve ayağa kalkarsınız ve yaklaşık yarım saat sonrada eve gidebilirsiniz.
 
 Operasyon sonrası ikinci saatte kendinizi tamamen normal ve gündelik yaşantınıza - işinize dönebilecek hissedersiniz,ve bir-iki saat  gündelik düzeninize -işinize dönebilirsiniz.
 
*Eğer kan gurubunuzdaki Rh faktörünüz NEGATİF ise ve partnerinizin kan gurubundaki Rh faktörü POZİTİF veya partnerinizin kan gurubunu bilmiyorsanızhekiminizin size yazacağı Anti-D iğnesini müdahaleden sonraki ilk 72 saat içinde yaptırmanız doğurmak istiyeceğiniz gebeliklerinizde oluşabilecek kan uyuşmazlığını engelliyecektir!
 
*Eğer tıbbi zorunluluk nedeniyle (düşük, cansız gebelik,anomalili bebek gibi nedenlerden) küretaj oluyorsanız,küretaj sırasında elde edilen materyali hekiminizden bir patoloğa göndermesini isteyiniz.Gelecek sonuç bir daha aynı şeyle karşılaşmanızı engellemeye yardımcı olabilir.
 
Kürtajın maliyeti:  -gebelik haftasina,
  -daha evvel kürtaj olup olmadığınıza,
  -doğum yapıp yapmadığınıza,
  -sezeryan ameliyatı geçirip geçirmediğinize,
  -nerede  yapılacağına,
  - genel anestezi altında mı? yoksa lokal anestezi altında mı? yapılacağına göre değişmekle  beraber ,
 kesin rakam hekiminiz sizi muayene ettikten sonra ve onunla koşulları konuştuktan sonra belirlenebilinir.
 
KÜRETAJ SONRASI  HASTA  BİLGİ FORMU   
 
 Sayın Hastamız;    Kendi isteğinizle veya tıbbi nedenlerden dolayı  “onayınız ile” gebeliğiniz   sona  erdirilmiş bulunmaktadır.
 
  Operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar:
 
-    2 ila 3 gün süre ile adet kanaması tarzında kanamalarınız ( Hasta Yatağı Acıpayam ) olucaktır.(Bu süre gebeliğin haftasına göre biraz artabilir veya azalabilir.),
 
Eğer kürtaj sonrası hemen kanamanız olmazsa  bir hafta sonra gibi bir zaman sonra hafif bir ağrı ile yukarıda bahsedilen kanama olacaktır merak etmeyiniz.
 
-   Bu süre içinde gene adet kanaması dönemindekine benzer karın ve kasık ağrılarınız olabilir, bu ağrılarınızı hafifletmek için  her hangi bir ağrı kesiciyi  kullanabilirsiniz. 
-    Bundan sonraki adet kanamanız yaklaşık 3 ila 6 hafta sonra olacaktır.Gebelik gibi özel bir durum oluşup sonlandığı için normal zamanında gelmeyebilir.
 
  Bu süre içerisinde (yeniden adet kanaması görene kadar);
 
 Küvete-havuza-denize girmek yasaktır.(operasyon günü dahil duş alabilirsiniz ,amaç vajene su ve bu gibi mikrop kapmayı sağlayabilecek  şeylerin girmesini engellemektir)
 
-Deniz veya havuz’a girmeniz gerekirse (yaz mevsimi veya diğer nedenlerden dolayı) en erken küretajdan 10 gün sonra suya gireceğimiz sürece tampon kullanarak girebilirsiniz.Tamponu en fazla 30-40 dakika kullanınız ve sadece suya girerken kullanınız.
 
 Tampon kullanmak normalde yasaktır.
 
 Cinsel ilişki 1 hafta kesinlikle yasaktır.( Daha  sonra prezervatif    kullanılarak  ilişkiye girilebilinir.Bu sizi mikrop kapmaktan ve hamile kalmaktan koruyacaktır ) 
 
 - Taze kanamanız ( burnunuz kanadığındaki veya parmağınız kesildiğindeki gibi ) olursa
 
 - Ateşiniz çıkarsa bize haber veriniz. (l ütfen derece ile ölçüp bildiriniz )
 
  -Müdahaleden  sonra sıvı gıdalar ve içecekler hemen içilebilinir, bulantı olmazsa daha sonra  normal beslenmeye geçilebilir.  
 
-Kullanacağınız ilaçlar;     -  (Antibiyotik)
 Sabah 1 adet ,Akşam 1 adet yutulacak(tok karına,5 gün süre ile)
 Gerekirse herhangi bir ağrı kesici kullanabilirsiniz    
 
-Müdahaleden 1 hafta sonra kontrol randevusu alıp kontrole gelmeniz gerekmektedir.
 
 -İstenmeyen bir gebelikle karşılaşmamak için doktorunuzdan size uygun doğum kontrolü yöntemini uygulamasını isteyiniz.
 
-Tekrar gebe kalmak isterseniz vücudunuzun eski fonksiyonlarına tamamen kavuşması için 2-3 aylık bir süre beklemeniz tavsiye edilir.
-Kendi sağlığınız açısından rutin jinekolojik kontrollerinizi yaptırmanız, her  6 ayda  bir smear testinizi (Rahim ağzı kanseri için kontrol testi) yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir.
-Her türlü sağlık sorununuzu çekinmeden bize danışabilirsiniz.Denizli hasta yatağı..
-Hedefimiz Sağlıklı ve Mutlu  İnsan.